Evenimente viitoare   Principalele manifestari expozitionale internationale din Marea Britanie în anul 2017

Informaţii despre eveniment

  • Sector   -   Acţiuni de cooperare si oportunităţi de investiţii
  • Locaţia   -   Marea Britanie
  • Nesubvenţionat
  • Durata evenimentului10/01/2017 - 10/01/2018

Principalele manifestari expozitionale internationale din Marea Britanie în anul 2017


              Principalele manifestări expoziționale internaționale din Marea Britanie în anul 2017

- selecție efectuată de BPCE Londra -

 

Denumire

Profil

Perioada

Localitate

 

Coordonate/Persoana de contact

The January Furniture Show

Industria mobilei

22-25 ianuarie

Birmingham

NEC Birmingham, North Ave, Birmingham, West Midlands B40 1NT

http://www.januaryfurnitureshow.com/

Natalie Slade, Tel: +44 (0)20 8387 1270; Email:sales@januaryfurnitureshow.com

Great Hospitality Show

Industria HoReCa

23-25 ianuarie

Birmingham

NEC Birmingham, North Ave, Birmingham, West Midlands B40 1NT

http://www.hospitalityshow.co.uk/

Lyndsey Martin, Tel. 020 7886 3058; Email: lyndsey.martin@freshmontgomery.co.uk

BETT

Tehnologie inovativă

în educație

25-28 ianuarie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.bettshow.com/

Adam Collis, Tel: +44 (0)203 033 2410; Email: Adam.Collis@bettshow.com

Pure London

Accesorii confecții, bijuterii, marochinărie

12-14 februarie

Londra

Olympia Conference Centre, Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.purelondon.com/

Julie Driscoll, Tel: + 44 (0) 203 033 2078 ; E: julie.driscoll@ascential.com

London FashionWeek

Industria modei

17-21 februarie

Londra

British Fashion Council, Somerset House, South Wing, Strand, London, WC2R 1LA

http://www.londonfashionweek.co.uk

Emma Campbell, Tel: +44 (0) 20 7759 1964;

E:emma.campbell@britishfashioncouncil.com

Moda UK

Industria modei

19-21 februarie

Birmingham

NEC Birmingham, North Ave, Birmingham, West Midlands B40 1NT

http://www.moda-uk.co.uk/

Stephanie Parker, Tel: +44(0)1484 846069;

Email:stephanie@moda-uk.co.uk

BVE

Sector entertainment, tehnologie

si media

28 februarie - 2 martie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.bvexpo.com/

Daniel Saccheli, Tel: +44 (0)203033 2194

Email: daniel.sacchelli@bvexpo.com

Ecobuild

Materiale inovative de construcții

si design

7-9 martie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

www.ecobuild.co.uk

Ross Matthews, Tel: +44 (0)20 7560 4087
Email:
ross.matthews@ecobuild.co.uk

k+b design London

Design interior

 

7-9 martie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.kbdesignlondon.com/

Rebeca Wynn, Tel: +44(0) 207 921 8670, Email: Rebecca.wynn@ubm.com

International Food & Drink Event

Industria alimentara

19-22 martie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.ife.co.uk/

Michael Fielding, Tel: +44 (0) 207886 3096

E: Michael.Fielding@freshmontgomery.co.uk

Optrafair

Industria optică

1-3 aprilie

Birmingham

NEC Birmingham, North Ave, Birmingham, West Midlands B40 1NT

http://www.optrafair.co.uk/

Wasim Hamid, Tel: +44(0)207 501 6750; Email: wasim.hamid@markallengroup.com

Natural & Organic Products Europe

Produse naturale

2-3 aprilie

Londra

ExCeL London , Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.naturalproducts.co.uk/

Karolina Orecchini, Tel: +44 (0) 1273 645120, Email: korecchini@divcom.co.uk

MACH

Maşini-unelte

şi tehnologii

de producţie

9-13 aprilie

Birmingham

NEC Birmingham, North Ave, Birmingham, West Midlands B40 1NT

http://www.machexhibition.com/

Samantha Jones, Tel: 07825 585 864, E: sjones@mta.org.uk

IFGS

FinTech

10-11 aprilie

Londra

 

http://ifgs2017.innovatefinance.com/

 

Food & Drink Expo

Industria alimentară

16-18 aprilie

Birmingham

NEC Birmingham, North Ave, Birmingham, West Midlands B40 1NT

http://www.foodanddrinkexpo.co.uk/

Dan Dixon, Tel: +44 (0) 1293610228; Email: dan.dixon@wrbm.com

Security& Counter Terror Expo

Tehnologii, echipamente

și servicii în domeniul securității

3-4 mai

Londra

Olympia Conference Centre, Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.counterterrorexpo.com/

Sophie McKimm, Tel: +44 (0) 20 7384 7894; E: sophie.mckimm@clarionevents.com

All-Energy

Energie regenerabilă

 și tehnologii

10-11 mai

Glasgow

SECC, Exhibition Way, Glasgow G3 8YW

http://www.all-energy.co.uk/

Mark Lewis, Tel: +44 (0)20 8439 8858; Email: mark.lewis@reedexpo.co.uk

London Wine Fair

Vinuri

22-24 mai

Londra

Olympia Conference Centre, Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.londonwinefair.com/

Ross Carter, Tel: +44 (0) 20 7973 4606; Email: r.carter@hgluk.com

Automechanika Birmingham

Industria componentelor auto

6-8 iunie

Birmingham

NEC Birmingham, North Ave, Birmingham, West Midlands B40 1NT

http://www.automechanika-birmingham.com/

Joshua Flaye, Tel: +44 (0)1483 483984; Email:joshua.flaye@uk.messefrankfurt.com

Plantworx

 

Sectorul construcțiilor

6-8 iunie

Lutterworth

http://www.plantworx.co.uk/

Angela Spink, Tel: +44 (0) 208253 4517; Email: angela.spink@plantworx.co.uk

Cloud and DevOps World

IT&C

13-15 iunie

Londra

ExCeL London , Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://cloudanddevopswf.com/

Marc Casadio, Tel: +44(0) 20 337 73975

Email: Marc.Casadio@informa.com

Apps World Evolution

Industria aplicațiilor IT

13-15 iunie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

https://tmt.knect365.com/apps-world/

Michael Large, T: +44 (0) 207 017 4542; Email: Michael.large@apps-world.net

IFSEC International

Securitate IT&C

20-22 iunie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.ifsec.events/international/

Claudia Whitcombe, Tel: +44 (0)20 7921 8330;  E: claudia.whitcombe@ubm.com

Fashion SVP

Confecții și marochinărie

27-28 iunie

Londra

Olympia Conference, Centre Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.fashionsvp.com/

Buzz Carter, Tel: +44 (0) 208 771 3555; Email: b.carter@idexmedia.com

Pure London

Accesorii confecții, bijuterii, marochinărie

12-14 iulie

Londra

Olympia Conference Centre, Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.purelondon.com/

Julie Driscoll, Tel: + 44 (0) 203 033 2078; E: julie.driscoll@ascential.com

International Jewellery London

Design

bijuterii

 

3-5 septembrie

Londra

Olympia Conference Centre, Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.jewellerylondon.com/

Fotoulla Michael, Tel: + 44 (0)20 8910 7173;

Email: fotoulla.michael@reedexpo.co.uk

Speciality& Fine Food Fair

Industria alimentară

3-5 septembrie

Londra

Olympia Conference Centre Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.specialityandfinefoodfairs.co.uk/

Michael Fielding, Tel: +44 (0) 207886 3096

E: Michael.Fielding@freshmontgomery.co.uk

SPE Intelligent Energy International

 

Tehnologii și servicii în sectorul oil & gas

6-8 septembrie

Aberdeen

AECC, Exhibition Ave, Bridge of Don, Aberdeen AB23 8BL

http://www.intelligentenergyevent.com/

Nataliya Yener, Tel: +44 (0)208 910 7703

Email: nataliya.yener@reedexpo.co.uk 

The Harrogate Bridal Show

Confecții

10-12 septembrie

Harrogate

Harrogate International Centre, King's Rd, Harrogate, North Yorkshire HG1 5LA

http://www.theharrogatebridalshow.co.uk/

Wendy Adams, Tel: +44 (0) 1423 770 120; Email: wendy@bridal-uk.com

DSEI

Echipamente

de apărare

și securitate

12-15 septembrie

Londra

ExCeL London , Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.dsei.co.uk/

Jonathan Rusbridge, Tel. +44 20 7384 7809,

E: jonathan.rusbridge@clarionevents.com

London FashionWeek

Industria modei

16-20 septembrie

Londra

British Fashion Council, Somerset House, South Wing, Strand, London, WC2R 1LA

http://www.londonfashionweek.co.uk

Emma Campbell, Tel: +44 (0) 20 7759 1964;

E:emma.campbell@britishfashioncouncil.com

100%Design

Design interior

si arhitectura

20-23 septembrie

Londra

Olympia Conference Centre, Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.100percentdesign.co.uk/

Scott Hartley, Tel:+44 (0)203 225 5200; Email: scott.hartley@media-ten.com

eCommerceExpo

 

Comerț electronic  - tehnologie, produse și servicii

27-28 septembrie

Londra

Olympia Conference Centre, Hammersmith Rd, London W14 8UX

http://www.ecommerceexpo.co.uk/

Nathalie Davies, Tel: +44 (0) 20 7921 8412; nathalie.davies@ubm.com

IP Expo Europe

Industria IT

4-5 octombrie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.ipexpoeurope.com/

Advanced  Engineering UK

Industria constructoare

de masini

1-2 noiembrie

Birmingham

NEC Birmingham, North Ave, Birmingham, West Midlands B40 1NT

http://www.advancedengineeringuk.com/

Paul Love, Tel: +44 (0)20 3196 4350; Email: paul.love@easyfairs.com

World Travel Market

Turism

6-8 noiembrie

Londra

ExCeL London, Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, London E16 1XL

http://www.wtmlondon.com/

Jonathan Hull,  Tel: +44 (0)20 8910 7125; Email:jonathan.hull@reedexpo.co.uk

BPCE Londra

Taguri: Marea Britanie, evenimente viitoare, targuri internationale.


Bookmark and Share

06/02/2009 Marea Britanie

Regatul Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord (de obicei abreviat: Regatul Unit, UK, Marea Britanie). Regatul Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord se află pe coasta de nord-vest a Europei continentale. Regatul Unit este mărginit de Oceanul Atlantic și corpul lui auxiliar de ape, incluzând Marea Nordului, Canalul Mânecii, Marea Celtică și Marea Irlandei. Pe insula Irlanda, Irlanda de Nord are graniţă terestră cu Republica Irlanda.

Mai multe detalii »